Rapla tähistas linna 25.sünnipäeva uuendatud keskväljaku avamisega

17. novembril avati Raplas EV100 ja Eesti Arhitektide Liidu programmi „Hea avalik ruum” raames uus linna keskväljak. Uuenenud keskväljak on kingitus Rapla linna 25. aastapäevaks ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

„Täna sai Rapla linna süda endale uue kuue, milleks on äsja valminud keskväljak,” sõnas Rapla vallavanem Piret Minn. „Nüüd on meie, raplakate, endi teha, milliseks kujuneb keskväljaku roll linna argipäevas ja pidupäeval. Usun, et valminud väljak inspireerib ja pakub põnevaid võimalusi ürituste korraldamiseks, sündmuste tähistamiseks, kohtumisteks,” lisas Minn.

„Rapla jaoks on täna eriline rõõmupäev. Pikalt söötis olnud kesklinna ala, rahvasuus tuntud kui Hollivuudi plats, saab linna esinduslikuks ja atraktiivseks peaväljakuks. Ühtlasi on see tähelepanuväärne samm Rapla kesklinna avaliku ruumi korrastamisel ja kaasajastamisel,” sõnas Hea Avalik Ruum programmijuht Kalle Vellevoog. „Keskväljakuga koos tekib Raplas aktiivne ida-läänesuunaline jalakäigu telg, mis ühendab omavahel linna kultuuri-, haridus- ja spordiobjektid alates Rapla kultuurikeskusest ja spordihoonest kuni Rapla Kesklinna Koolini välja. Loodetavasti annab väljaku valmimine ka tõuke kesklinna arengule laiemalt, ergutades kinnisvaraomanikke aktiivsemalt oma vara kasutama ja korrastama.”

EV100 juhtrühma liikme Margus Kasterpalu sõnul on Rapla uus keskväljak ilus kingitus linnale ja tervele Eestile. „Täna pidulikult avatud Rapla linna uus süda on juba seitsmes juubelipidustuste puhul uuendatud keskväljak,” lisas Kasterpalu.

2015. aastal korraldas Rapla Vallavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga Eesti Vabariik 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum” raames arhitektuurivõistluse. Võidutööks osutus arhitektuuribüroo  KAVAKAVA OÜ arhitekt Siiri Vallneri kavand märgusõnaga „Holly”.

Enne avatseremooniat pesti puhtaks kuningriiklaste poolt 1993. aastal Rapla linnale kingitud neljanäoline Linna Pea kuju. Edasi suunduti keskväljakul toimuvale linditseremooniale. Lindi lõikamisel osalesid sõnavõtuga vallavanem Piret Minn, EV100 juhtrühma liige Margus Kasterpalu, võidutöö autor, arhitektuuribüroo  KAVAKAVA OÜ arhitekt Siiri Vallner, „Hea Avalik Ruum” projekti programmijuht Kalle Vellevoog.

Peale linditseremooniat toimus ühislaulmine, mida vedasid Rapla Pasunakoor koos Rapla oma solistidega. Sündmuse lõpetas Toivo Kurmeti laulule „Suvehääl” loodud püromuusikal.

Rapla keskväljaku ehitaja leidmiseks läbiviidud riigihankes osutus edukaks ühispakkujate OÜ RTS Infraehitus, aktsiaselts EHITUSFIRMA RAND JA TUULBERG ning WESICO PROJEKT OÜ pakkumus.

Fotograaf Liis Rimanni pilte üritusest saad vaadata siin.

 

Pilt Taimo Tammik:

Scroll to Top