Raplamaa logo sisendab vaatajale kindlust, püsivust, järjepidevust (sümboli 4 horisontaalset/ vertikaalset  90° nurga all paiknevat välja ja nende vahele moodustuv rist), ent samas kaasaegsust, arengut, dünaamikat (ruutude omavaheline suhe, kaldenurk, op-ornamentika). Ta on kujund, mis väljendab selle kandja intelligentsust ja peent maitset. Ta on kodune, kuid ka kosmopoliitne. Ajatu, ent samas hea 90-ndate stiilinäidis (vrdl Eesti vöökirjadega).

Risttee: Logo on üles ehitatud risttee motiivile. Raplamaa piirneb nelja maakonnaga, on moodustunud nelja endise maakonna osadest. Logo kompositsioon on kujundatud nii, et see tõmbaks vaatajat visuaali keskmesse, sunniks teda sisenema ühte teed pidi. Ristmikku ääristavad väljad sümboliseerivad lisaks naabermaakondadele ka põlde (idamaadest pärinev põllu sümbol).

Aktiivne tegevus: logo saab tõlgendada kui aktiivse tegevuse sümbolit. Neli erinevat välja võivad viidata näiteks neljale enim arenenud  (arendatavale?) valdkonnale. Ruutude omavaheline pingestatud suhe annab kujundile eriti aktiivse energeetilise mõju.

Koduaknad:
kujundi neli võrdselt paiknevat välja moodustavad aknaga sarnaneva sümboli (vrdl Aken Euroopasse, „minu kodu on mu kindlus“, valgus, kontaktivõimalus välismaailmaga, infovahetus, „kindel käeulatus“ jne).

Tõlgendamisvõimalusi on veel- meeldivaid otsinguid!

Rapla maakonna logo kasutatakse koos maakonna tunnuslausega:

Scroll to Top