Algas elektroonikaseadmete kogumise kampaania Nutijaht

Algas elektroonikaseadmete kogumise kampaania Nutijaht

 

Kuusakoski koostöös Teliaga algatas taas ulatusliku kampaania Nutijaht, et üle Eesti kokku koguda prügina seisvad väikeelektroonikaseadmed ning tõsta eelkõige noorte teadlikkust elektroonikajäätmete sorteerimise tähtsusest.

 

„Elektroonilised jäätmed on kõige kiiremini kasvav prügiliik ning oluline on kõikide teadlikkus ja panus, et seda vähendada,“ ütles Kuusakoski juhatuse esimees Urmo ViisitammKuusakoskis oskame vanaelektroonika õigesti ümber töödelda ning seetõttu kutsume kõiki oma kodu või kontor selle pilguga üle vaatama, et vedelema jäänud kasutud elektroonikaseadmed kokku koguda, need Kuusakoski kogumispunktidesse ära tuua ja seeläbi võita kampaania käigus ka erinevaid auhindu.“

 

Telia on Nutijahist osavõtjatele pannud välja auhindu 1000 euro väärtuses Telia e-poest.

 

Kõige keskkonnasäästlikum on oma telefone, arvuteid ja muid nutiseadmeid kasutada võimalikult pikalt ja sellele aitab kaasa pidev digiprügi kustutamine, et mälu täitumisel ei peaks iga paari aasta tagant uut veel suurema mahuga seadet ostma,“ ütles Telia partnersuhete juht Elo Võrk. „Kui aga see vajadus tekib, soovitame vana seadme e-poe ja pakiautomaadi kaudu tagasi saata, et uue ostmisel saada soodushinda. Elektroonikaprügi, millel ei ole enam mingitki lootust uuele elule ja kasutusele, tooge loomulikult Kuusakoskisse, et väärtuslikud materjalid ei jääks koju prügina seisma. Elektroonika puhul on võimalik pärast eluea lõppu taaskasutada 99% neis sisalduvatest materjalidest.

 

Gameboy Tetrise kõrval liitus sel aastal Nutijahi kampaaniaga ansambel Gram-Of-Fun.

 

„Soovime kõiki innustada oma kodus, koolis või kontoris keskkonnale kahjulikku nutiprahti kokku koguma ja üle Eesti asuvatesse kogumiskastidesse need ära tooma,“ ütles Gram-Of-Funi laulja Kristel Aaslaid. „Teete puhtamaks oma ümbruskonna ning lisaks võite võita auhindu, millest üks on meie ja Gameboy Tetrise järgmise aasta alguses toimuval virtuaalsündmusel osalemine.

 

Auhinnaloosis osalemiseks tuleb klassi, sõprade või perega grupp kokku panna ja kogutud üleliigne vanaelektroonika lähimasse Kuusakoski osakonda ümberkäitlemisele viia ning end kampaania kodulehel www.kuusakoski.com/nutijaht osalejana registreerida.

 

Elektroonikaseadmete kogumise kampaania Nutijaht kestab 30. novembrini 2022. Rohkem infot kampaania kohta loe SIIT.

 

Eestis tuuakse iga päev turule suurusjärgus 50 tonni elektroonikat, mis kõik muutub lõpuks kasutuna seisvaks, keskkonnale koormaks ning oma aja ära elanud vanaelektroonikaks – telefonid, tahvelarvutid, nutikellad, arvutid, laadijad, kõrvaklapid jms. Euroopas on igas majapidamises keskmiselt 72 elektri- ja elektroonikaseadet, millest 11 on katki või pole enam kasutusel. Eelmisel aastal tekkis maailmas keskmiselt 7,5 kg e-jäätmeid inimese kohta, aastaks 2030 on see kasvanud juba 9 kg peale inimese kohta.

 

Lühivideod ja pildid Nutijahi kampaaniast: https://bit.ly/nutijaht2022

Autor: Ako Lehemets

 

Kuusakoski on Eesti suurim ringlussevõtuteenuste pakkuja ja Skandinaavia suuremaid elektroonikakäitlejaid, kellel on üle Eesti 11 esindust. Kuusakoski käitleb aastas üle 1200 tonni vanaelektroonikat.

 

14. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist elektroonikajäätmete päeva ja Nutijahi kampaanias osalemine on hea võimalus sellest päevast osa võtta.

 

Lisainfo:

Mari-Liis Vaher

Kampaania korraldaja

Tel: +372 514 4368

Lisainfo TASUTA lühinumbrilt 13660 või firma@kuusakoski.com

Scroll to Top