Iseseisvuse taastamist tähistatakse Kärus suurejooneliselt

Käru järve päevaga tähistab Käru vald iseseisvuse taastamist juba 12. korda

Raplamaal, Käru vallas Tallinn-Viljandi maantee ääres asuv Käru paisjärv on kohalikele ja külalistele kujunenud iga-aastaseks kokkusaamise kohaks just 20. augustil, mil toimub Käru järve päev.

Käru järve päev kutsub iseseisvuse taastamise aastapäeva tähistama sportlikult ja kultuurselt.

Päev järve kaldal avatakse järvespordivõistlustega kell 11. Järvel sõidetakse võidu kanudega, toimuvad ümber järve teatejooksud, pakutakse vahvaid võistlusi nii mudilastele kui noortele.

Kell 13 astub laval üles MTÜ Teatribussi trupp, kes pakub rahvale headusest, abivalmidusest ja koostööst rääkiva loo „Saladuste puu“.
Kell 15 antakse start Käru rahvatriatlonile ja laste duatloni võistlusele. Sel aastal ujuvad triatlonistid ca 100m üle Käru järve, sõidavad jalgrattal Järvamaa piirile ja tagasi (10km) ning jooksevad ca 3 km aleviku tänavail ja ümber järve.
Kell 21 astuvad järvekontserdil lavale näitleja, laulja ja laululooja Mari Jürjens ning muusik ja helilooja Mick Pedaja.

Küünaldesäras õhtu järve kaldal lõpetab võimas ilutulestik.

Päeva korraldab Käru vallavalitsus koostöös kohalike ettevõtjate ja koostööpartneritega. Lisaks toetab päeva Kultuurkapital ja Raplamaa Omavalitsuste Arengufond ning Teater maale programm.

Tosina aastaga on Käru järve päevast saanud üks väikese valla märgisündmustest, sel aastal toimub päev oma valla vapi all viimast korda.

Scroll to Top