Matkarajad

Mukri raba
(GPS: 24°53’30”, 58°52’53”)
Rabasse viib laudtee. Rabas asuv Mukre järv on saarekeste ja vesiroosidega 2, 2 hektari suurune veesilm, kus saab ujuda. Mukri raba on üks väheseid märgalasid, mida saab läbida kuiva jalaga. Mukri rabas asub 14 m kõrgune vaatetorn.

Nelja Kuninga Tee (160 km)
Nelja Kuninga Tee on 160 km pikk matkarada, mis kulgeb läbi 14. sajandi olustikuga seotud paikade nagu näiteks muistsed eestlaste linnused, vaenlase eest peitu pugemise kohad jne. Võimalik on aastaringselt matkata jalgsi, rattaga või autoga. Rada läbib looduskauneid kohti, teele jäävad toidukauplused ja bensiinijaamad.
Nelja Kuninga Tee on matkarada, mis tähistab 1343. aastal Jüriöö ülestõusust osa võtnud nelja Eesti Kuninga ja kolme sõjamehe retke Padiselt Paide ordulinnusesse rahuläbirääkimistele.

Loosalu –Paluküla õpperada (7 km)
(GPS 58°57’17”N 25°5’34”E)
Poolepäevane matk mitmekesisel maastikul algab Loosalu soosaarelt ja jõuab välja Paluküla Hiiemäele, mis on Loode-Eesti kõrgeim tipp. Loosalu rabas asuv Loosalu järv on suurim rabajärv Eestis.

Kuimetsa karstiala (3 km)
Eesti üks suuremaid ja ainulaadsemaid karstialasid. Karstilehtrid on erineva kujuga- lehtri-, kastja- või liuasarnase kujuga, läbimõõdud ulatuvad 40-50 meetrini. Huvitavad on karstikoopad ja kanalid. Koopaid on viis, mõni nii suur, kuhu inimenegi sisse mahub. Kevadel on karstiala veega täidetud, suvel liigub vesi sügavamates karstikanalites. Maantee ääres on väljas karstiala skeem.

Jalase- Sõbessoo matkarada
Viit asub Jalase külas, raja alguses skeem ja puhkekoht. Sinise värviga märgistus, pikkus 2 km.

Raikküla rada
3 km rada algab Raikküla bussipeatuse parklast. Pakamäe orus on puhke- ja lõkkekoht.

Vana-Vigala looduse õpperada
Mõisa sissesõidutee ja esiväljak-mõisa peahoone-park ja tiigid- Konovere jõgi-Uexküllide perekonnakalmistu ja kabel-kultusekivi ja ohvrihiis-laululava-noor tammepark-Näljamüür-mõisa ait-Hirvepark. Info tel 482 4545

Velise looduse- ja kultuuri õpperada (70, 40 või 30 km)
(GPS: 58°47’52”N 24°31’17”E)
rada algab Sillaotsa Talumuuseumi juurest ja sobib nii jalgratta kui autoga läbimiseks. www.velise.ee
Raja kogupikkus on 70 km, moodustades kaks ringi algpunktiga Velisel. Saab valida ka kas 30 km või 40 km matka.
Pikem kulgeb Veliselt üle Valgu ja Nurtu Jämeda kaudu tagasi alguspunkti, lühem aga Veliselt üle Velisemõisa ja Päärdu Seljamäele ning Kilgi kaudu kõrvalepõikega Sulule tagasi algusesse. Pikem rada on nelikümmend, lühem kolmkümmend kilomeetrit pikk. Õpperada on soovitav läbida jalgratastel, kuna suurem osa vaatepunkte on maanteede läheduses. Valdavalt eramaal asuvate objektidega tutvumisel tuleb kinni pidada Igaüheõigusest.
Raja kaardi saad välja printida SIIT

 

Scroll to Top