Raplamaad tutvustavad atesteeritud giidid:
Anu Kaar – (eesti keel), 5648 8486, anukaar@gmail.com
Epp Sussen – (eesti keel, inglise keel) 520 1366, epp.sussen@gmail.com
Kalju Idvand – (eesti keel, vene keel, inglise keel) 5348 4660, kalju@velise.ee
Maie Liiv – (eesti keel) 517 6427, liiv.maie@gmail.com
Maigi Novek – (eesti keel) 5347 7571, maigi.novek@gmail.com
Pille Vanker – (eesti keel, vene keel) 513 7703, vankerpille@gmail.com
Siiri Estrik-Abel – (eesti keel, saksa keel, suuline ja kirjalik tõlge) 5377 2481, siiestabel@gmail.com
Sirje Aiaots – (eesti keel), 5692 6856, sirje@uuskaubi.ee
Tiia Elvre – (eesti keel) 5664 7036, tiia.elvre@gmail.com
Raplamaa giidide koduleht
MARSRUUDID koostatakse vastavalt kliendi soovile.
Raplamaa maakonna vaatamisväärsustega on võimalik tutvuda läbisõidul olles või veetes siin terve päeva. Huvitavat jagub ka mitmepäevasteks ekskursioonideks.
GIIDI teenuse tellimiseks saada oma soov giidid@raplamaa.ee
Põhilisteks Raplamaa turismimagnetiteks on:
*Rapla linn, mida kroonib kahe torniga kirik. Rapla võlub heakorrastatusega ja kahe kilomeetri pikkuse jõepromenaadiga. Ümbruskonda jäävad eriilmelised mõisad Alus, Kuusikul, Raikkülas, Hagudis ja Inglistel. Kaugel pole ka Mahtra Talurahvamuuseum.
*Märjamaa alev muinasaegsete teede ristumiskohas on eriline suurte karstialade ehk järtade ning rohkete miljööväärtuslike hoonete poolest. Märjamaa valda jäävad ka vana ja uhkete harudega Sipa pärn ja üks võimsamaid Põhja-Eesti muinaslinnu Varbolas.
*Kõnnumaa, mis suures osas asetseb Kehtna vallas, ulatub välja klaasipealinnani – Järvakandi alevini. Lõputute metsade ja rabade vahelt kerkib Loode-Eesti kõrgeima tipuna maaliline hiiemägi Palukülas.
*Vigala kant on tuntud kunagiste talupoegade mässumeelsuse tõttu. Omaaegsetest tegemistest annavad tunnistust Näljamüür, Hirvepark ja jõkke vajunud mõisahoone. Sillaotsa muusemis saab tutvuda talumajapidamisega ja talutöödel kasutatud tööriistadega.
*Kohila piirkonda jääb Eestimaa kivide kuningas, Loone linnus ja mitmed suursugused mõisad. Hageris on maa-apteegist saanud muuseum, milles on säilinud spetsiifilised lõhnad, mööbel ja ravimite purgid-pudelid.
RAPLAMAA VÄÄRIB AVASTAMIST!