Raplas konkureerivad 10. juunil noored muusikud.

Muusikute fond PLMF ja Rapla Kirikumuusika Festival korraldavad esmakordselt Raplamaa muusikakoolide õpilastele konkursi, mille võitja pärjatakse tiitliga „Raplamaa Noor Muusik 2021″ 26. juunil kell 19.00 festivali avakontserdil Rapla Maarja-Magdaleena kirikus.

Žürii esimees ja PLMF kunstiline juht Pille Lill: „On suur rõõm, et konkurss, mis on loodud eesmärgiga tunnustada Raplamaa noori muusikatalente ja nende õpetajaid saab teoks, sest iga anne vajab märkamist ja väärtustamist.”

Homme, 10. juunil kell 14 kogunevad Rapla Kultuurikeskusesse Rapla ja Kaiu Muusikakooli, Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli, Kohila Koolituskeskuse, Kehtna Kunstide kooli ja Juuru EVK Huvikooli 33 noort muusikut. Žüriil, koosseisus Peeter Paemurru (EMTA professor, tšello), Marko Martin (EMTA õppejõud, klaver), Neeme Ots (TMKK, TMK ja Viimsi MK õpetaja, trompet) ja Pille Lill (PLMF kunstiline juht), on ees raske ülesanne erinevaid instrumente mängivate noor interpreetide hulgast finalistid ja lõpuks ka Raplamaa Noor Muusik 2021 välja selgitada.

Konkursi võitjad saavad rahalised auhinnad ning samuti saavad tunnustatud võitjate õpetajad. Just Raplamaa muusikaõpilaste igakülgseks toetamiseks ja oma ande edasiseks arendamiseks on varalahkunud Rapla valla juhi Piret Minni mälestuseks tema perekonna, MTÜ Rapla Kirikumuusika Festivali ja Muusikute fondi PLMF poolt asutatud Raplamaa Noore Muusiku stipendiumifond.

Fondi saab teha annetusi aastaringselt ning fondi pidulik avamine toimub koos Raplamaa Noor Muusik 2021 finalistide väljakuulutamisega samuti homme, 10. juunil kell 18 Rapla Kultuurikeskuses. Loe lähemalt stipendiumifondist https://plmf.ee/et/raplamaa-noor-muusik-2021/

Finalistide kontsert toimub Rapla festivali raames esmakordselt toimuval “Muusikalisel perepäeval” 26. juunil 2021 Rapla Kultuurikeskuses.