Kui tavapäraselt on igakevadine õuesõppe nädal suunatud kooliklassidele, siis sel aastal kutsuvad Tallinna Ülikooli SEEMIK uurimisgrupi teadlased ja Eesti Geograafia Selts koostöös Keskkonnaametiga alates õuesõppenädalast (13.-19. aprill) kuni mai lõpuni läbima avastusradu perekonniti. Koostöös Tallinna Ülikooli teadlaste ja Eesti Geograafia Seltsiga on Keskkonnaamet loonud avastusrada.ee platvormile rajad, mis keskenduvad ohutule looduses viibimisele ja tegutsemisele. Küsimused on valminud koostöös Päästeametiga.

Info Keskkonnaameti Raplamaa avastusraja 2020 kohta leiad siit: https://keskkonnaharidus.avastusrada.ee/et?k=keskkonnaamet-raplamaa#c7.
Loe eelnevalt juhend hoolega läbi! Soovitav on mängu registreerumisel kasutada meiliaadressina gmail aadressi.

LIIGU, NAUDI ÜMBRUST JA AVASTA KEVADET!
Aga… tuletame meelde, et RIIGIS VALITSEB ERIOLUKORD. Järgime IGAL POOL valemit 2 + 2, mille kohaselt liigu max kahekesi või oma perega ning hoia distantsi teistega vähemalt 2 m! Vajadusel vaata lisaks kriis.ee.

Lisaks, Eestis valitseb tuleohtlik periood, vaata www.ilmateenistus…

Võta rajale kindlasti kaasa laetud akudega mobiiltelefon või muu nutiseade, kus on sisse lülitatud mobiilne andmeside ja GPS.

Rapla rada on 3,2km pikkune ringrada, mis algab Raplamaa Haigla ja Karmani kaupluse vahel, Vigala jõe sillal. Keskkonnaameti Raplamaa avastusrajal on kokku tähistatud 14 punkti. Igas punktis saad vastata küsimusele ja panna end proovile pääste- ja ohutuse- ning looduskaitse teemadel. Avatud rakenduse kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesega ja rajapunktid punaste täppidena. Punktis vastamiseks kliki punasel asukohapunktil. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis ava uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ja klõpsa lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub pooleli jäänud kohast. Mängu lõppedes vajuta kindlasti “Lõpeta mäng”.

Toredaid elamusi ja olge terved!