Eeloleval nädalavahetusel, 18.–19. novembril osaleb regionaalne turismiorganisatsioon SA Põhja-Eesti Turism Helsingis toimuval traditsioonilisel Eesti kultuuri, turismivõimalusi, käsitööd ning toitu tutvustaval suurüritusel – mardilaadal. Tänavuse laada peateema on EV 100 – Eesti riigi loomisest möödub aastal 2018 sada aastat, tegemist on sündmusega, mille loovad eeskätt inimesed ise. SA Põhja-Eesti Turism koordineerimisel tutvustatakse põhjanaabritele Põhja-Eesti maakondade – Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa puhkusevõimalusi ja jagatakse soomekeelseid turismitrükiseid. Arvestades, et Euroopa ja üldisemalt uue põlvkonna turistid soovivad kogeda just looduses viibimist, siis on Põhja-Eestil palju pakkuda.

Regiooni pinnal jagavad turismialast infot ja vastavad külastajate küsimustele Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver, Rapla turismiinfokeskuse infokonsultant Sigrid Hiis ja SA Põhja-Eesti Turism tegevjuht Karmen Paju.

Helsingi kultuuri- ja vabaaja keskuses Kaablitehases peetav Soome suurim Eesti-teemaline üritus toimub Tuglase Seltsi eestvedamisel tänavu juba 34. korda. Nii pikaajaline traditsioon kui ka Eesti kauba hea maine on muutnud laada soomlaste seas väga populaarseks. Mullu külastas mardilaata ca 15 000 inimest.

http://www.martinmarkkinat.fi/

Messil osalemis kaasrahastastatakse programmi Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks 2017-2019 (PATEE) vahenditest.