Helsingi Mardilaat meelitas tuhandeid huvilisi

Möödunud nädalavahetusel Helsingi Kaablitehases toimunud traditsioonilisel Eesti kultuuri, turismivõimalusi, käsitööd ja toitu tutvustaval suurüritusel meelitas põhjanaabreid ka Põhja-Eesti turismiregioon. Tutvustati Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa puhkusevõimalusi ning huvilistele jagati soomekeelseid turismitrükiseid. Regiooni pinnal tutvustasid sihtkohti ja vastasid külastajate küsimustele Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver, Rapla turismiinfokeskuse infokonsultant Sigrid Hiis ja SA Põhja-Eesti Turism tegevjuht Karmen Paju.

Tuglase Seltsi esindaja Tapio Mäkeläineni sõnul on Mardilaat estofiilide kohtumispaik, kuhu tullakse uusi kontakte looma ja suhtlema. On märkimisväärne, et tuhandetele soomlastele läheb sügavalt korda Eesti käekäik, jätkuvalt huvitutakse uutest seninägemata piirkondadest, vaatamisväärsustest ja ammutatakse inspiratsiooni uuteks reisideks Eestisse. Seni Tallinna külastusega piirdunud huvilised olid otsimas uusi külastusvõimalusi ja põnevaid Eesti sihtkohti.

Soome suurimal Eesti-üritusel sai maitsta ja osta eestipäraseid hõrgutisi, ehedaid käsitöötooteid, kuulata Eesti muusikat ning kohtuda mõjukate kultuuritegelastega.

Helsingi Mardilaata korraldab Tuglase Selts koostöös EAS turismiarenduskeskusega. Kui tavapäraselt valitakse igal aastal teemaregioon, siis tänavu oli laada fookus EV 100 – Eesti riigi loomisest möödub aastal 2018 sada aastat. Mardilaat toimus tänavu juba 34. korda, külastajate arv oli ca 15 000 inimest.

 

Messil osalemist kaasrahastastati programmi Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks 2017-2019 (PATEE) vahenditest.

Scroll to Top