7.-10. septembril toimuvate Euroopa muinsuskaitsepäevade teemaks on sel aastal pärand ja maastik. Tähelepanu keskmesse tuuakse see osa pärandist, mis on oluliselt mõjutanud meie igapäevase keskkonna kujunemist: mõisapargid, militaar- ja arheoloogiapärand.
Täpsemalt loe SIIT

Muinsuskaitsepäevade sündmused Raplamaal:

Reedel, 8. septembril kell 12 ja kell 15
Vana-Vigala mõisaparki tutvustab Reet Nurges

Reedel, 8. septembril kell 13 ja kell 16
Vana-Vigala Hirveparki tutvustab Maie Üürike

Reedel, 8. septembril kell 11 ja kell 13
Vaimõisa mõisa pargi taastamistöödest räägib Jaanus Kiili

Vaimõisa pargis on näha. kuidas 18. sajandi keskpaiga kujundus on aja jooksul arenenud vabakujundusliku pargi suunas. Ringkäigul tutvustatakse arendusideesid, mis on olnud pargi kompositsiooni taastamise aluseks.

Laupäeval. 9. septembril ja pühapäeval 10. septembril kell 11 ja kell 15
Ekskursioon Kuusiku mõisa pargis
Tutvustatakse pargikunsti ajalugu, Kuusiku mõisa parki ja pargiehitisi. Häärberis on avatud muinsuskaitseameti näitus “Pärand uues kuues” ja kodukohvik.

Laupäeval. 9. septembril ja pühapäeval 10. septembril kell 13 ja kell 17
Ekskursioon Raikküla mõisa pargis
Kohapeal on avatud kohvik ning kaasa saab osta MTÜ Raikküla Mõisa poolt väljaantud trükiseid ja teisi mõisatega seotud raamatuid.

Laupäeval. 9. septembril ja pühapäeval 10. septembril kell 14
Sutlema mõisa pargiekskursioonid
Kogunemine Sutlema mõisa väravatorni juures

Ekskursioonidel tutvustatakse Sutlema mõisa ja pargi terviklikku lahendust, unikaalset tiikide süsteemi, endisaegseid pargirajatisi, ja pargikultuuri üldiselt. Näljaste teeliste jaoks on mõisas avatud kohvik vahemikus 13-16. Vaadata saab näitust “Rapla Kunstiklubi liikmete maale läbi kahe aastakümne – 1971-1991” ning osta kaasa trükiseid ja meeneid.