Raplamaa rabab ka talvel!

Raplamaa rabades on maad võtnud vaikus, kuid matkajuhid  Romet Vaino metaloodus.ee, Marko Aleksejev preeriakoda.eu, Ain Mihkelson kasvulabor.ee, Anu Kaar sooservaretked.ee ja Andres Lääne suurseiklus.ee ootavad matkahuvilisi avatusretkedele ka kargema ilmaga. Talvises rabas saab matkata räätsadel ja kui on piisavalt külma, siis tekib võimalus laugastel uisutamiseks.

Kui loodus lund kingib, siis on Loode-Eesti kõrgeima tipu Paluküla Hiiemäe (107m) kõrval, Paluküla mäe keskuses võimalik laenutada tuube ja lumelaudasid, toimuvad ka lumelauakoolitused.

Kehtna külje all Kalbu külas asuvas Huskypargis ootavad lund 40 kelgukoera, kes meelsasti soovijatele koerarakendiga sõitu teevad. Kelgukoerte juures on detsembrikuus oma jõulumaa.

 Paluküla Mäe talus on 7.-20.detsembrini avatud ainulaadne Jõulumaa. Saab toita ja katsuda imepehmeid alpakasid, küülikuid ja kodulinde. Püstkojas saab end soojendada tule paistel ja grillida vahukomme. Jõulutuledes hubases õuemajas saab jõulujooki, teed, maiustada piparkookide ja kommidega, viltida alpakavillast ja teha teisi huvitavaid tegevusi. Jõulumaa programm kestab grupile 2 tundi.

Kes külma pelgab, võib sportlikult aega veeta maailmatasemel radade- ja tulemuste haldamise süsteemiga Rapla bowlingusaalis GoBowl. Head sportimisvõimalused on ka Sadolin Spordihoones ja vastavatud Märjamaa Spordihoones. Lõõgastuda saab hiljem Luhtre Turismitalus või Ruunawere postimõisas, kus lisaks ööbimisele on võimalik nautida spaamõnusid. Rapla lähedal Kabalas võib unikaalses parvekülaski veeta kasvõi mitu päeva.

Jahedate ilmadega on mõnus uudistada Raplamaa muuseumide väljapanekuid. Külalisi ootavad Mahtra Talurahvamuuseum,  Sillaotsa talumuuseum, Hageri muuseum ja Järvakandi Klaasimuuseum, kus on võimalus tutvuda klaasitootmise ajalooga ja viimasel ajal eriti populaarsust kogunud Tarbeklaasi kunstnike loominguga. Klaasimuuseumi kõrval tegutseb Klaasistuudio, kus sünnivad kaunid taiesed ja saab ka ise klaasi puhuda.

Toiduelamusi saab nautida Kuimetsas Ööbiku Gastronoomiatalus, Raplas Hollivuudis või Pargi Restos, Arturi trahteris, Nõmme Kõrtsis, Kohilas Harakapesas või Loone Villas, Kehtnas Eastern Outbackis, Järvakandis saab keha kinnitada Club Cinemas või Jerwencato bistroos.

Raplamaa kaunid mõisad on küll suures osas eraomandis, kuid mõned neist siiski ootavad ka külalisi.

Atla mõisas on juba novembrist avatud Piparkoogi Kuningriik, kus mõisaproua juhendamisel saab proovida ammuste aegade eeskujul reljeefseid piparkooke valmistada. Mõisahärra tutvustab kohalikke kangeid õunanapse ning pakub omavalmistatud gurmee einet, avatud on Mõisakeraamika kauplus. Kui piparkoogihooaeg lõpeb, siis algab Maiustuste Kuningriigi aeg.

Kohilas Tohisoo mõisas saab osaleda keraamikakursustel või nautida kontserte.

Tohisoo mõisa viinaköögi vanas väärikas hoones asub mitmeid auhindu võitnud Tohi Gini tootmine ja uhke külastuskeskus, kus korraldada koolitusi, konverentse, koosolekuid või pidada suuremaid pidusid.

Rapla lähedal ootab külla Maidla Nature Resort omanäolise luksusliku Loodusvillaga- vaiadele ehitatud minimaja Maidla soo serval mõisakompleksi külje all. Majutus Loodusvillas sisaldab ööd privaatses majakeses, kompleksi tuuri, personaalset teenindust ning imemaitsvat hommikusööki. Maidlas saab korraldada väiksemaid privaatseid sündmusi äsja renoveeritud hubases mõisa teenijatemajas. Mõnus vaheldus tähtpäevadeks, tiimiüritusteks või toidukoolitusteks.

TaevaniMaani meistrikojas saab käed saviseks teha ja meisterdada ise jõulukingi või osta kaunist keraamikat.
Puraviku Tuuleveski sepikojas saab õnnetina valada, õnnemünte vermida või osaleda sepatöö õpitoas ja kolada 200 aastat vanas tuulikus.

Kui ise meisterdama ei jõua, siis osta rabavad jõulukingid Raplamaa tootjatelt ja käsitöömeistritelt Rabava Raplamaa Toote poest. Kui poes võtab valik silme eest kirjuks ja otsustada on raske, siis saad ostu sooritada e-poe kaudu. Jõulukuul on Raplas autoga parkijatel võimalus välja teenida „trahvikviitung“, mis pakub kindlasti üllatuse 🙂

Rapla Kultuurikeskus korraldab Rapla keskväljakul 19.-20.detsembril Rapla Jõulumaa. Toimuvad jõulutegevused, kontserdid, jõulukino, hobusõit, jõulukarussell, JõuluOTT(turg) ja palju muud põnevat! Kindlasti on Jõulumaal kohal ka Jõuluvana!

Märtsis toimub kolmas Naiste Ööde Filmifestival NÖFF, mis kajastab ühiskondlikke teravaid teemasid. 2021 aasta keskseks teemaks on KESKKOND. Festivali ajal on mitmeid kunstinäitusi Raplas, Märjamaal ja Kohilas.

 

Avastamist ja külastamist on Raplamaal küllaga – lase end Raplamaal rabada!

 

Scroll to Top