Raplast saab korvpallipealinn!

29. juuni istungil otsustas Rapla Vallavolikogu nimetada Rapla linna korvpallipealinnaks.

1. oktoobril tähistab linn oma 24. sünnipäeva, kuid korvpalliajalugu siinmail ulatub palju kaugemale. 1960. aastal võitis Rapla rajooni koolinoorte korvpalli meistrivõistlustel Rapla Keskkooli A-klassi võistkond Kohila Keskkooli tulemusega 118:30 ja Juuru Keskkooli 260:21. Suur punktivahe oli tingitud eelkõige sellest, et Rapla Keskkoolis olid loodud võimalused treenimiseks ja võistlemiseks ka talveperioodil.

Kunagises Rapla LNSK-s alustasid korvpallimänguga nii Mihkel Tiks kui Andres Sõber.
Korvpall ning sellega seonduv on Rapla valla elanike jaoks väga tähtsal kohal ühendades kogukonda aina tugevamalt.

Viimastel aastatel on meistriliiga võistkond viinud Rapla nime üle-eestilisse meediasse. Pidevalt ja regulaarselt ollakse kajastatud nii suurima internetiportaali Delfi, ERRi kui ka päevalehtede ja loomulikult kohaliku maakonnalehe poolt. Raplas tekkinud huvi korvpalli vastu leiab imekspanu väljastpoolt linna ja valda, sest saavutatud on midagi sellist, mida nii väikses kohas tavaliselt isegi ette ei võeta.

2017. aasta kevad oli Rapla korvpalli jaoks erilise tähendusega: sellel hooajal mängis Rapla meeskond esmakordselt meistriliiga finaalis ning AVIS UTILITAS Rapla meeskond saavutas kõrge II koha.
FCR Media/Rapla KK naiskond saavutas Naiste Meistriliigas I koha ning Balti liigas II koha.
Meeste treener Aivar Kuusmaa tunnistati Alexela Meistriliiga 2016/17 hooaja aasta treeneriks ning naiste treener Howard Frier tunnistati Naiste Meistriliiga 2016/17 aasta treeneriks. Kolm AVIS UTILITAS Rapla mängijat valiti 2016/17 hooaja Tähtede Viisikusse.

Korvpalli olulisust Rapla jaoks lisab Korvpallikooli poolt rajatav Eesti esimene Korvpallimuuseum. Muuseum kannab edasi ning eksponeerib Eesti ja Rapla korvpalli arengut läbi aja. Muuseumi eesmärk on erinevate korvpalli pärandite kogumine, hoiustamine ja eksponeerimine – panustades haridustegevusse ning olles elamuste pakkuja nii kodu- kui ka välismaistele külastajatele, kasvatades seeläbi Rapla kui kultuuri- ja sporditurismi sihtpunkti populaarsust.

Korvpallipealinn kuulutatakse välja sügisel linna sünnipäeva paiku.

Scroll to Top