Rapla Rotary klubi kutsub näitusele:

“KUNST ON KODUS”

Ligi 50 pilti Rotary klubi liikmete kodu seintelt on leidnud tee näitusele.
Maalid, akvarellid ja graafika vähemtuntud ja tuntud kunstnikelt nagu Jüri Arrak, Malle Leis, Andrei Jegorov, Olev Soans, Evald Okas, Heitti Polli, Tõnis Laanemaa.

Olete oodatud näituse avamisele sel reedel 15. jaanuaril kell 18.00!

Ruve Schank Rapla Rotary’st kirjeldab näitust “Kunst on kodus”: “Rapla Rotary klubi kutsub üles väärtustama kunsti meie ümber, sealhulgas seda, mis meil kodus seintel või võiks sinna jõuda. Selleks on klubi liikmed toonud aastaid kodus vaid endale ja sõpradele vaadata olnud pildid avalikkusele uudistamiseks. Sisse juhatuseks. (Piltide sisse minek).
Kultuuriuudised on meil ikka viimases järjekorras. Olgu, sport on veel peale seda, aga erisaadete mahu poolest jääb kultuur spordile kindlalt alla. Kultuuri sees aga on kunst kardetavasti omakorda viimaste hulgas – sest ees on muusika, film ja teater. Isegi koorilaul ja rahvatants on eespool. Samas on kunst meie sõnatu saatja paljudes ühiskondlikes hoonetes ja kodudeski. Üks hea pilt võib anda päevaks esimese annuse energiat või stressirohke päeva järel maandada pingeid.
Muidugi on kunst ka elitaarne ja elab oma kunstisisest elu, mis ühelt poolt otsib enda piire ja seda, mille uuega rabada vaatajat või – võib-olla eelkõige –  kaasvõistlejaid või kohtunikke-kriitikuid. Teisalt aga on kunst kindlasti tegija ka poliitilis-ideoloogilisel lahinguväljal, kui ühe pilguga saab aru, et on visatud tõsine kinnas. Meelde tuleb Priit Pärna karikatuur „Sitta kah” või Gustave Courbet’ maal „Elu läte”. Teisalt võiks nimetada veel selliseid panoraamseid maale nagu Glazunovi „XX sajand” või „Tuhandeaastane Venemaa” või Pablo Picasso maal  „Guernica”. Seda rida võiks lõpmatuseni jätkata, aga vaevalt me oma kodus tahame pidada poliitilist dialoogi või saata teistele pereliikmetele või külalistele kodeeritud sõnumeid.
Kodus tahaksime ikka mõnusat meeleolu ja seda pakuvad nii maastikud, natüürmordid kui aktid, aga mõtiskluseks ja silmaringi avaradamiseks sobivad ka portreed või näiteks Soansi või Kaljo Põllu graafika või näiteks graafiline leht „Sisu ja vorm”.”
Näituse kuraator Valter Uusberg

Graafiline disain Kati Kerstna

 

Näituse avamine toimub 15. jaanuaril kell 18.00!
Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses, Tallinna mnt. 3b.
Tule näitusele ainult siis, kui tunned, et oled täiesti terve.
Hoia näitusesaalis mõistlikku vahet teiste külastajatega.
Kanna maski!
Kätedeso on saadaval kohe uksest sisse astudes, soovitame kasutada.

Näitus avatud T-P 15.00-18.00  15.01. kuni 07.02.2021
Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses, Tallinna mnt. 3b, Rapla

raplakunst.eu

 


Märjamaa raamatukogus

 ajupuidust ehete näitus „Merest uhutud”

Autor Ülle Kukk


 

Ülle Kuke valmistatud põllede näituse 26. okt kell 17.00 avame Varbola rahvamajas


Sillaotsa Talumuuseumi näituseküünis jääb sügiseni huvilistele avatuks puutöönäitus „Puud ja inimesed”.

Meister ja restauraator Meelis Kihulane on saanud inspiratsiooni etnoloog Ants Viireselt (1918-2015), ning valmistanud tema uurimustele tuginedes arvukalt erinevaid puust esemeid. Näituse tekstid pärinevad Ants Viirese raamatutest.

Kui naiste käsitöö on leidnud palju tutvustajaid ja ka harrastajaid, siis meeste oma on jäänud teenimatult varju. Seda lünka on määratudki täitma muuseumis eksponeeritav haruldane näitus. Sillaotsa jääb viimaseks paigaks, kus on neid esemeid võimalik vaadata. Peale seda hakkavad esemed teenima Meelis Kihulase meistrikursuste praktilisi vajadusi.