21. mai muuseumööl on Kohila tornigalerii ning Kohila õigeusu kirik, mille tornis galerii asub, avatud kl 18.00-23.00. Tornigaleriis on Berbel Lätti maalide näitus “Unistavad ujulast, aga lepivad ka vanniga”. Kell 21.00 on kellatornis õhtutund, kus loetakse ette Kohila Mõisakooli laste unistusi. Kellamees pakub ingveri jooki.

 

Näitus “Roheline LEADER” Rapla Kultuurikeskuses Rütmani Galeriis, eesmärk on igast kohaliku tegevusgrupi piirkonnast esile tõsta LEADER-meetme toetuse abil ellu viidud tegevus, mis on keskkonna- või kliimasõbralik. Tuues fookusesse “rohelist” mõttelaadi, säästvat suhtumist keskkonda ja jätkusuutlikku majandamist. Raplamaa LEADER tegevuspiirkonda esindab näitusel Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ ja SA RAEK  ühisprojekt  ” Raplamaa ettevõtlike naiste kaasarääkimine aktuaalsetel teemadel läbi kunsti ja filmikunsti” NÖFF 2021 läbivaks teemaks KESKKOND. Näitus avatud 01.-30.04.2022.a

 

 

SIIRI SISASKI FOTONÄITUS “SIIN ja SEAL”
Siiri Sisask on Eestis tuntud küll pigem muusikuna, ent vähem teatakse tema huvist pildistamise ja fotograafia vastu. Paljusid maailma põnevaid paiku külastanuna kätkeb tema fotoarhiiv sadu ja sadu ülesvõtteid. Näitus “Siin ja Seal” ongi väike valik tabatud hetkist – inimestest ja linnadest, loodusest ja Siiri enese kunstitunnetusest:
“Kui ma laps olin, meeldis mulle tihti fotoraamatuid lehitseda, võisin tunde ja tunde nohisedes kusagil omaette istuda ning uuesti ja uuesti pilte lapata. Leidsin neist raamatuist niisugust sisemist rahulolu ja kulgemist, et neid hetki võiks samahästi ka meditatsiooniks nimetada. Seesama rahu ja märkamise peensus on mind köitnud tänaseni ning ega ma oma praegust elu ilma fotokaamerata küll hästi ette ei kujutaks. Loodan, et ka mu enda jäädvustused vaatajale mõnusat kaemuslikku rännurada pakuvad. Et see on minu esimene kord oma fotosid näituse vormis esitleda, siis kindlasti tahan tänada kõiki, kes mind seda tegema on julgustanud!”


 

16. märtsil kell 15.00 avatakse Kohila tornigaleriis (Viljandi mnt 1 Kohila) Berbel Lätti maalinäitus “Unistab ujulast”. Edaspidi saab näitust vaadata Kohila õigeusu kiriku lahtioleku aegadel või helistamisel tel 5079789.


 

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses
(Tallinna mnt.3b, Rapla, Espaki ehituspoe peal 3 korrus)
avatakse laupäeval, 12. märtsil kell 12:00 
maalikunstniku
Mara Ljutjuki näitus “Unustamatud”

Näituse maalidesse on jäädvustatud naise elu erinevad tundemaailma heiastused, fragmendid elust enesest ja sisemised mõtisklused.

Naistest on Mara Ljutjuk alati sügavuti lugupidanud ja naistel on tema elus väga oluline roll olnud. Nad on teda inspireerinud, võlunud ja ka palju üllatanud.

Teda endiselt hämmastab naiste vastuolulisus, see lummav segu vitaalsusest ja tundlikusest. Naistele on antud tema sõnul uskumatu võime olla nii kütkestavalt salapärane kui ka sihikindlalt vastupidav. Nad on kunstniku jaoks põnevad just oma sisemaailma keerukuse ning jõulisuse poolest.

Mara Ljutjuki meelest on IGAS naises peidus isikupärane ilu, mis eriliselt õitsele lööb, kui naine on saanud kasutada oma võimeid, täitnud oma vajadused ning jõudnud oma eesmärkideni. Naistele on antud ka elu suurim jõud  – võime ARMASTADA.

Mõni naine elab oma elu ereda leegiga, mõni aga hillitsetud sihikindlusega. Mõlemad neist jätavad oma kaasteelistesse unustamatud jäljed omal moel ning toovad siia maailma juurde midagi eriliselt ainulaadset.

Mara Ljutjuk sündis Tallinnas 1978. aastal. Eesti Kunstiakadeemias lõpetas ta maali eriala 2001. aastal ning omandas samas ka haridusteaduste magistrikraadi. Ta on täiendanud end vabades kunstides 2007. aastal Hispaanias Valencia Universidad Politécnicas. 2006. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu ning Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Alates 2004. aastast on tal olnud mitmeid isikunäitusi ning osalenud mitmetel ühisnäitustel aastast 2000.

Maalimise kõrval tegeleb Mara näituste kureerimise ja kujundamisega, on aktiivselt seotud oma vanaisa, Evald Okase Muuseumi programmi ja Telliskivi Loomelinnaku kunstifestivali ,, Ma ei saa aru” kureerimise ja korraldamisega.

2019 aasta. pälvis ta Galerii-G kunstipreemia. 2020 a. oli ta Konrald Mäe preemia nominent.

Maral on kolm last (s. 2009/2012/2015) ning ta elab ja töötab Tallinnas.

Mara maalid on vormilt lihtsad ja jutustavad lugusid, milles igaüks võib end ära tunda. Motiivid, mis võivad tunduda tuttavlikud, sest peegeldavad hetki meid ümbritsevast maailmast, mõtestavad lahti inimsuhteid ning juhivad meie tähelepanu elu nüansirikkusele. Mara maalidesse on tundlikult talletatud tihti vaid viivu kestvaid hetki, fragmente elust, stseene millest osa räägib otsesemalt, osad metafoorsemalt argisest ja ringjoonelisest liikumisest.
Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Nöff ja RKKK.

Näitus on avatud 10. aprillini

Näitus toimub Naiste Ööde Filmifestival NÖFF-i raames, mis on varakevadine festival Raplas. 2022 teemaks on UNUSTATUD ja UNUSTAMATUD NAISED
Tutvu festivali kavaga lehel: noff.ee

Soovitame:
Pühapäeval, 13. märtsil kell 14 Rapla kinos.

KUNSTITEADLASE KATRIN KIVIMAA LOENG koos filmiga

“Helene Scherfbjecki tähelend ehk kuidas ühest Soome populaarseimast kunstnikust sai rahvusvahelise kunstielu suur avastus”

Katrin Kivimaa on kunstiteadlane ja kunstikriitik, Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur. Tema peamised uurimisvaldkonnad on naiskunstnike looming ning Eesti moodne ja kaasaegne kunst. Ta on töötanud kunstiteaduse professorina Eesti Kunstiakadeemias (2006-2017) ja kultuurilehe SIRP kunstitoimetajana (1993-1997). 2010. aastal kaaskureeris ta KUMU kunstimuuseumis näituse “Naine nõukogude eesti kunstis” ning 2008-2010 osales Viinis ja Varssavis toimunud suurprojekti “Gender Check: Femininity and Masculinity in the Art of Eastern Europe” rahvusvahelises töörühmas. 2009. aastal tunnustati teda Ervin Pütsepa preemiaga aasta parima kunstiteadusliku monograafia “Rahvuslik ja modernne naiselikkus eesti kunstis, 1850-2000” eest. Lisaks akadeemilistele publikatsioonidele avaldab ta kunstikriitikat Eesti kultuuriväljaannetes ja päevalehtedes.

Tule näitusele ainult siis, kui tunned, et oled täiesti terve.
Ole valmis esitama vaktsineerimispassi või läbipõdemise tõendit.
Hoia näitusesaalis mõistlikku vahet teiste külastajatega.
Kanna maski!
Kätedeso on saadaval kohe uksest sisse astudes, soovitame kasutada.

Näitus on avatud
T-P 15.00-18.00  kuni 10.04.2022
Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses, Tallinna mnt. 3b, Rapla

raplakunst.eu