Rattaga Raplamaal 2017. aasta jalgrattamatkade eelinfo:

9. septembril – Rapla-Kuusiku-Raikküla-Raela-Rapla, pikkus 25 km. Koguneme kell 10.00 Rapla Turismiinfokeskuse juures.

Lisainfo tel 510 9173 Tiiu

Rattasuvi 2016

Rattasuvi sai alguse juba 1.mail, mil toimus rattamatk „Kaiu kutsub külla“ . Alustati Vahastu Trehvamise Tare juurest ja lõpetati Karitsu Jahispordibaasis. Rattamatka käigus külastati Leaderi programmiga seotud objekte ja kohtuti huvitavate inimestega. Matka pikkus oli 30 km. Meie seltsingust oli sellel üritusel vähe inimesi, sest külm ja hiline kevad polnud andnud põhjust ratta selga istuda.

13.mail tegime hooaja alustamiseks 25 km pikkuse ringi Kehtna ja Keava kanti. Sõites mööda kergteed nägime, kuidas rekonstrueeriti Rapla –Kehtna vahelist teed. Tutvusime Kehtna uue toitlusettevõttega Eastern Outback ja külastasime kauneid koduaedu nii Koogimäe külas kui ka Keava alevikus.

17-19. juuni veetsime kaks päeva Ruhnu saarel, sest sinna ihkasime minna juba ammu. Meie olemise tegi saarel meeldivaks ning mõnusaks omakandi mees ja vallvanem Jaan Urvet. Tänu temale saime põhjaliku ülevaate saare ajaloost ja tänapäevast ning külastasime kõiki saare huviväärsusi. Saarekülastusest jäi väga ilus mälestus.

30.juulil tegime ringi ümber Haapsalu linna. Külastades vaatamisväärsusi nii linna ümber ja kui ka sees. Põnev oli Haapsalu linnuses toimuv joogalaager. Nautisime ilusat ilma ja tublimad käisid ujumaski.

4.septembri rattamatk lõpetas hooaja. Hagudis vaatasime vana ja uut koolimaja, ilusat koduaeda ja Lonni turismitalu. Päev lõppes Jüri-Jaagu talus, kus külalislahke pererahvas pakkus saunamõnusid ja paadisõitu.


Väike ülevaade varasematest rattamatkadest SIIN