07.06.2019 - 08.06.2019 17:30 Kehtna Varia

R-L, 7.-8. juunil võõrustab Kehtna vald auväärt külalist,
XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuld.


KAVA

R, 7. juuni

16:00-16:15 annab Kohila vallavanem Kohila vabadussamba juures tule üle Kehtna vallavanem Indrek Kullamile ja tuli liigub Kehtna vabatahtliku päästekomando autol Keavasse.

~17:40 tervitab tuld Keava raudteejaamas Keava trummikool ja teretulnud on kõik huvilised!

Kuni ~18:30 kulgeb tuli hobuvankril Kehtna valla rahvatantsijate rongkäigu ja lõõtsamängu saatel Keavast Kehtnasse.

~18:30 tervitame tuld kohalike taidlejate kontserdiga Kehtna laululaval. Soovijad saavad tuld koju kaasa võtta. Pärast kontserti viiakse tuli kalmuküünlaga ka Ullo Toomi kivi juurde Kalbu külla.

~20:00 kutsuvad Lõõtsavägilased simmanil tantsu vihtuma!

21:30 esineb Kehtna kirikus segakoor August 07.

Sündmus on kõigile prii!

Head ja paremat pakub Kaire Magus Maailm, nii et varu kaasa sularaha.

L, 8. juuni

Segarahvatantsurühmad Umbsõlg ja Eks Me Näe ning Valtu seltsimaja naisrühm annavad Rapla melu 2019 hommikul tule üle Rapla vallale.

~~~

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tule tulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga.

Seekordse juubelilaulu- ja tantsupeo juhtmõttest „Minu arm” lähtudes on 2019. aasta tule tulemisel tule hoidjad ja edasikandjad taas maakonnad, nii nagu ka 1969. aastal. Tule tulemine on alati väga emotsiooniderohke ja võimsaid elamusi pakkuv suursündmus. Sel korral maakonnast-maakonda liikudes, tekib väga paljudel inimestel võimalus tule tulemisest isikliku pühendumise kaudu osa saada. Loodame väga, et laulu- ja tantsupeo tuleteekonna korraldamine on maakondadele meeldiv võimalus oma identiteedi tutvustamiseks ning on heaks võimaluseks kodupaiga kultuuriloo (taas)avastamiseks, et nii eilseid kui ka tänaseid kultuuriloolisi suurkujusid meeles pidada ja märgata.

Tule teekond saab 1. juunil alguse Tartust, kus XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm” kunstilised toimkonnad keskpäeval laulu- ja tantsupeo tule Eesti Rahva Muuseumi pargis süütavad. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Tule teekond algab Saaremaalt ning lõpeb 4. juuli õhtul Tallinnas, Kalevi staadionil, kus kell 19 algab XX tantsupeo esimene etendus.

Iga maakond annab peotule piduliku rituaaliga järgmisele üle kahe maakonna piiril hommikul kell 10. Maakonnas viibib peotuli kuni 3 ööpäeva. Tule tulemise korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös kõigi Eesti maakondadega.

Laulupeo üldinfo
Tule teekond kaardil

„Tule tulemine” 7.–8. juunil Raplamaal

Tule tulemine Kohila vallas 
Rapla melu 2019
Tule vägi Vigalas