15.04.2022 20:00 Rapla Kontsert
Jazzliit ja Kultuuriklubi BAAS LIVE | Pent Järve trio
Aeg: reede, 15. aprill 2022 kell 20:00
Asukoht: Kultuuriklubi BAAS, Tallinnna mnt 5, Rapla
Uksed avatakse kell 19:00.
Pent Järve – kitarr
Raimond Mägi – bass
Hans Kurvits – trummid
Pent Järve trio alustas 2016. aastal, mil koosseis mängis muusikaakadeemia õpingute lõpueksamil. Selle jaoks kirjutas Järve loo „Ad Astra”, millest innustatuna tegutseb trio siiamaani. Järve valis oma trio liikmeteks eakaaslased Raimond Mägi basskitarril ja Hans Kurvitsa trummidel. 2018. aasta esimeses pooles nägi ilmavalgust album „Kalamaja Session”.
Pent Järve trio kontserdikava sisaldab lugusid uuelt 2021. aasta albumilt „3+2“, albumilt „Kalamaja Session“ ning ka täiesti uut materjali. Kirjutatud materjal loob meeleolu ja läbilõike muusikast, mis Penti on läbi aegade kõnetanud. Vihjed ja seosed jazz, rokk- ja americana muusika vahel ning nimed nagu Bill Frisell, Wayne Krantz, Jim Campilongo, Julian Lage või Allen Hinds loovad tugeva stiililise mõjutuse, millest on sündinud kontserdil esitatavad lood. Trio esitab lugusid iga kord erinevalt, arvestades hetkeemotsioone, kontserdisaale, publikut ning vastavat momenti üldiselt. Pent Järve trio kontsert on energiline, kuid seejuures dünaamiline ja muusikaliselt vaheldusrikas.
Pent Järve on kitarrist, kes on tegev näiteks järgmistes ansamblites: Lenna, Kristjan Järvi Ensemble, JT Conception. Ta on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia magistrantuuri jazzmuusika osakonnas.
Raimond Mägi on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia magistrantuuri kontrabassi erialal. Raimond on kaasategev basskitarri ja kontrabassiga mitmetes Eesti jazziskenes tegutsevates ansamblites, nagu Kirke Karja Kvartett, Pent Järve Trio, ÖÖTÖÖ, Madis Muul Hextet, Raimond Mägi Trio, Restless Experience.
Hans Kurvits on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on liige mitmetes Eesti jazziskenes tegutsevates bändides nagu Kaptain Kirke and The Klingons, Raimond Mägi Trio, Pent Trio, Madis Muul Hextet, Stonekiller 9.
LISAINFO:
Kontsert algab kell 20.00 ja on ühes osas. Uksed on avatud kell 19.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu ette broneerida ei saa, sest neid on vähe ja saame kõik sõbralikult hakkama!
Piletid müügil kohapeal hinnaga 12€ ja 8€. Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, Eesti Jazzliidu liikmetele.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.
Sündmuse Facebook: https://fb.me/e/3aaGk1eOc