Eesti Kultuuri Koda kutsub annete võistlusele ja mahekultuursele inspiratsioonipäevale.

Konkurss-festival “Annetekoda” 2021 kutsub Harjumaa, Tartu, Viljandi, Rapla ja Ida-Virumaa anded 8.-18. augustini toimuvatesse eelvoorudesse. Koos annete võistlustega korraldab kultuurikoda maakondades ka tervet päeva täitvaid mahekultuurseid inspiratsioonipäevi, kultuurikorralduse seminare ja toredaid tegevusi nii väikestele kui ka suurtele. Annetekoda 2021 finaal toimub Alexela Kontserdimajas 19. septembril.

Kevadel piirangute tõttu edasi lükatud konkursid saavad nüüd toimuda uutel kuupäevadel. Videovoorus välja valitud anded alustavad kultuurikeskustes esinemist kl 16. Nende hulgas on eri vanusest ja rahvustest Eestimaa andekaid leiutajatest ja trikimeistritest kunstnike, lauljate, tantsijate ja näitlejateni. Kusjuures žanrivalik on lai – räpist ja breikist ooperi ning balletini. Edasipääsenute hulgas on seitsme rahvuse esindajaid.

“On erakordne, et Eesti talentide arendamiseks loodud konkurss-festival toimub juba teistkordselt” on Annetekoja idee autor Pille Lill õnnelik. “Sel aastal osales 250 ande esitlust ning annete jaotumise kaarti regiooniti on väga huvitav jälgida – kui saartel ja Kagu-Eestis on armastatuim käsitöö, siis Harju- ja Virumaal tants ning laul.”

Anded kogunevad oma maakonna kultuurikeskustesse ja nii on ka publik oodatud omakandi annetele kaasa elama  8., 12. augustil Rae Kultuurikeskus, 9. augustil ERMis, 11. augustil Sakala Keskuses Viljandis, 16. augustil Rapla ja 18. augustil Kohtla-Järve Kultuurikeskuses.

Eelvoorudest valib žürii koos kohalike kultuurijuhtidega välja parimad 19. septembril Alexela Kontserdimajas Tallinnas toimuvasse finaali. Seal saavad anded olla koos laval festivali selle aasta patrooni Uku Suvistega.

Finaali auhinnafondi rahalised preemiad on välja pannud Selver, eriauhinnad on ka Zonta Tallinna Klubilt ja teistelt toetajatelt.

Kui pärastlõunad on erinevad kultuurimajad annete päralt, siis Viljandis ja Kohtla-Järvel algab päev juba kell 12 kohalike väiketootjate müügiala avamisega. Järgnevad inspiratsioonikõned Loov Eesti ja Organic Estonia valitud kultuuri ja ettevõtluse edendajatelt ning kohaliku elu eestvedajatelt. Arutlusel on kohaliku elu ja paigavaimu edendamine, osalema on kutsutud nii talunikud kui ka koolijuhid. Päevale lisavad värvi esinemised orkestritest muinasjutukülani, keraamikaringid ja ühistantsud. Koostöö organisatsioonide Organic Estonia ja Loov Eesti eestvedajate Krista Kulderknupu ning Eva Leemetiga on rikastanud ettevõtmisi oluliste suundadega mahekultuurse arengu osas.

Päeva juhtideks on omakandi meestest avaliku elu tegelased – Viljandis kunstnik Jaak Visnap ja Kohtla-Järvel näitleja-lavastaja Üllar Saaremäe. Esinejate seas on lisaks mainitutele veel Ave Nahkur, Aivar Ruukel, Kalle Vister, Hendrik Agur, Eva Leemet, Krista Kulderknup, Rasmus Pedanik, Ülle Juht, Kristiina Urb, Egge Kulbok-Lattik, Pille Lill jt

Valgas toimub vaid inspiratsioonipäev ilma annetekoja eelvooruta, aga see-eest on kava väga rikkalik kuni raamatu “Kui vanad naised armuvad” esitluse ja teatrietenduseni “Head tüdrukud nii ei tee” – SÜDAMESÕBRANNAD”

Kuna Annetkoda rändab Eestimaa eri paigus siis on koostöös Eesti Rahvakultuuri Keskuse ja Rahvamajade Ühinguga on Viljandis ja Valgas kavas ka läbi viia regionaalse kultuurikorralduse seminarid. Koja juhatuse liikme Egge Kulbok-Lattiku sõnul  keskendutakse seminaridel haldusreformi mõjudele paikkondlikule kultuurielule ja arutletakse regionaalse kultuurikorralduse üle, rahvamajade rolli ja huvihariduse seoste teemadel.  Täpne info toimuva kohta on kodulehel www.kultuurikoda.eu

Avatud on ka Annetekoja stipendiumifond, mille kaudu saab toetada Eestimaa andeid – nii professionaale kui ka harrastajaid. Ootame kõiki Eestimaa tulevikust hoolivaid inimesi ja ettevõtteid annetama: Eesti Kultuuri Koda MTÜ Swedbank EE192200221068284605, selgitusega: Annetekoja fond.

Talendiotsingu konkurss “Annetekoda” on Eesti Kultuuri Koja algatus koostöös Muusikute fondiga PLMF, mille eesmärgiks on anda võimalus kõigile Eesti inimestele esitleda oma erinevaid andeid (rahvakunstid, käsitöö, sport, leiutamine, muusika, kunst, tants, luule jm).

Projekt on suunatud inimestele ilma vanusepiiranguta, nii neile, kes juba tegutsevad mõnes valdkonnas kui neile, kes pole saanud erinevatel põhjustel siiani oma annet esitleda või avastada. “Annetekoda” on plaanitud toimuma igal aastal.

AVASTA ENDAS ANNE JA JAGA SEDA KÕIGIGA!

Eesti Kultuuri Koda loodi 2011. aastal eesmärgiga ühendada juriidilisi ja eraisikuid, kelle soov on Eesti kultuuri sisemise jõu ja ühiskondliku kõnekuse hoidmine. Koja aastakonverentsid keskenduvad ühiskondlikult aktuaalsetele ning Eesti avalikkust kõnetavatele teemadele.

Lähem info:

Pille Lill

Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige, Annetekoja idee autor

51 14077