Detsembris ilmus ajalehe „Vigala Sõnumid“ viimane number. Lehe väljaandja oli Vigala Vallavalitsus. Seitsmeteistkümne aasta jooksul ilmunud lehel on olnud palju kaasautoreid.

Ühinenud Märjamaa vald toob kaasa ka ühise lehe. Edaspidi hoiab Vigala lugejaid valla elu-oluga kursis Märjamaa Nädalaleht, mis jõuab postkastidesse igal kolmapäeval. Lehe tellimine maksab kaks eurot kuus, detsembris tellides üks euro ja nelikümmend senti kuus. Uuest aastast muutub Märjamaa Nädalaleht ka värviliseks.


Eelmisel nädalal selgusid ajakirja Kodu & Aed konkursi “Kodu kauniks 2017” võitjad. „Aasta aia“ tiitel, koos kahe tuhande viiesaja euroga, firmalt Bauhof, anti üle perekond Ulvi ja Lembit Saarele, kes elavad Rapla vallas, Alus. Nende kaunis aed koosneb voolavatest lillejõgedest ning paljudest erinevatest aiaruumidest.

Lisaks Aasta Kodu ja Aasta Aia aunimetusele jagati välja kakskümmend üheksa muud preemiat.


Sillaotsa Talumuuseumis ootab külastajaid näitus “Sammudes Eesti Vabariiki”, mis kajastab meie teed iseseisva riigini veidi ootamatust vaatenurgast.

Eksponeeritakse jalavarje alates ajast, kui me alles võitlesime oma riigi eest, kuni tänapäevani.

Näituse eesmärk on näidata Eesti rahva leidlikkust ja käteosavust probleemide lahendamisel.

Tervist hoides ja kainet mõistust säilitades, jõuti sada aastat tagasi oma riigini. Ütleb ju rahvatarkuski, et “hoia jalad soojas ja pea jahedas”.

Sillaotsal saab näha ka Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli õpilaste rõõmsaid joonistusi saabastest, kummikutest ja kingadest.

 

 


Kohalikud omavalitsused tuletavad elanikele meelde, et veel selle aasta lõpuni on hea aeg ennast valla kodanikuks registreerida. Kui elukohateade vormistatakse enne käesoleva aasta lõppu, annab vallakodanik oma panuse koduvalla arengusse juba järgmisel aastal!
Elanikuks registreerimiseks on vaja minna vallavalitusse kohapeale või teha seda interneti teel kodanikuportaalis www.eesti.ee.


 

Raplamaal toimuvad sel nädalal mitmed jõululaadad:

* Homme ja ülehomme on kõik huvilised oodatud Kultuuriklubisse BAAS – Jõulumaa laadale. Müügil on kohaliku päritoluga kingitused ja sõita saab hobusega. Kohvikus pakutakse jõulumaitselisi sööke ja vürtsikaid jooke.

*Laupäeval, 16. detsembril on Raplas, Sadolin spordihoones kuueteistkümnes suur jõululaat, mille uksed avatakse kell üheksa hommikul. Kohal on üle saja müüja Raplamaalt ja kaugemalt. Lisaks laada ostudele saavad külastajad osa rahvuslikust kultuuriprogrammist. Täpsem info on Rapla valla kodulehel.

 

* Kolmandat päeva kestab jõululaat Järvakandi Pesamuna lasteaias, kus leiab rikkaliku valiku käsitöömeistrite tooteid ning tegutseb jõuluhõnguline kohvik.

Kogu laada tulu läheb lasteaia õueala parendamiseks.

* Täna kella 12-17ni saab kohalike käsitööliste ja talunike tooteid osta Vigala Tehnika ja

Teeninduskoolis toimuval jõululaadal, kus toimub ka jõulukinkide valmistamise töötuba.


 

 

MTÜ Jätkusuutlik Vana-Vigala ühisprojekti „Üheskoos tegemine“ raames, toimub järgmise aasta esimeses pooles viis koolitust.
13. jaanuaril on “Suguvõsa uurimise lühikursus”, mille viib läbi ajaloolane Fred Puss.
10. märtsil õpitakse laastukorvide punumist, Avinurmest pärit meistri, Aleksander Varuli juhendamisel.
Aprillis on teemaks „Laktoosivabad toidud“ ja mais „Kevadised vitamiinitoidud loodusest“. Osalustasu on kolm eurot.


MTÜ Väärt Raplamaa Toode on maakonna tootjaid liitev ühendus, mille kauplus asub Raplas, Tallinna maantee 23.

Detsembris on poes suur valik kohalike ettevõtjate ja käsitöömeistrite jõulukinke. Kauplusest leiab näiteks: pardimuna piparkooke, jõuluingleid, mett, kindaid-sokke, looduskosmeetikat ja palju muud. Raplamaa Tootjate kaubamärk annab klientidele kindlustunde, et tegemist on Raplamaa tootega. Ühendusega on liitunud ligi kolmkümmend ettevõtjat.